Menu
Měna:

Tiskové technologie pro branding reklamních předmětů a textilu

Většina našich klientů se orientuje v nabídce reklamních předmětů a mají víceméně jasnou představu o tom, co chtějí. Na druhou stranu v technologiích potisku občas tápou a my se nedivíme. Pojmy jako sublimace, rotační sítotisk či tampontisk většina lidí slyší poprvé až při jejich výběru. Velmi rádi vás proto provedeme jednotlivými technikami potisků, kdy vám podrobně popíšeme danou technologii spolu s důležitými tipy a upozorněními, které se k jejímu použitím vztahují.

Samozřejmě, nás neváhejte kdykoliv kontaktovat a probrat s námi jakýkoliv váš dotaz k potisku. Rádi vám doporučíme tu nejvhodnější kombinaci potisku a daného materiálu.

Správné odstíny barev:

 

DOTAZ K POTISKU - TAMPONOVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - LASEROVÉ GRAVÍROVÁNÍ

 

DOTAZ K POTISKU - VÝŠIVKA

 

DOTAZ K POTISKU - NÁŠIVKY NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - SÍTOTISK PŘÍMÝ TISK NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - DIGITÁLNÍ TISK TEXTIL, DÁRKY

 

DOTAZ K POTISKU - TRANSFEROVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - SUBLIMAČNÍ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - HYDROGLAZURA

 

DOTAZ K POTISKU - KERAMICKÝ TRANSFEROVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - PÍSKOVÁNÍ

 

DOTAZ K POTISKU - ROTAČNÍ SÍTOTISK

 

DOTAZ K POTISKU - FLEXOTISK

 

DOTAZ K POTISKU - OFSETOVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - SAMOLEPKA

 

DOTAZ K POTISKU - 3D PRYSKYŘICOVÉ SAMOLEPKY

 

DOTAZ K POTISKU - POTISK PLACEK, BUTTONŮ

 

DOTAZ K POTISKU - RAŽBA

 

DOTAZ K POTISKU - SUBLIMAČNÍ ETIKETA NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - VETKÁVÁNÍ

Smaltované hrnky - co od tohoto materiálu čekat

Smalt je krásný, dlouhověký, nicméně poměrně křehký materiál. Jako Smalt (nebo EMAIL) můžeme označovat křemičitou taveninu příbuznou sklu nebo porcelánu. Klasicky se tento materiál používá jako ochranný povrch nádobí, například pánví nebo plechových hrnečků.

Kovový povrch se pokryje lehce tavitelnou sklovinou (smaltem) a vytvoří na ní krásný hladký a lesklý povrch. Tento povrch chrání podkladový kov před korozí, velmi snadno se čistí a propůjčí danému nádobí pěkný retro vzhled.

Obzvlášť to platí u smaltovaných plecháčků, které se perfektně hodí na chalupu nebo jako nepostradatelný společník na výlety do přírody. I na smaltu se dá vytvořit velmi působivá barevná grafika, která na něm bez ztráty své barevnosti a dalších vlastností může vydržet celé věky, nebo lze do smaltu pískovat libovolné logo.

Nicméně všechny tyto výhody mají jako protiváhu jednu podstatnou nevýhodu, kterou je nutné při výběru produktů se smaltem zvážit, a to skutečnost, že smalt je v základu povrch podobný sklu, který při výrobě přilne k pojící mezivrstvě. Díky tomu je poměrně náchylný na nárazy. Při dopadu se tak smalt štípe a odpadává od kovového podkladu. Při nešetrném zacházení se tak může hrnek velmi rychle “obouchat”. Pokud je větší poškození na vnitřní straně a odhalí se kovový podklad, začne během používání korodovat a uvolňovat potencionálně zdraví škodlivé látky.

Možná si ještě někdo pamatuje výtky našich babiček při mytí nádobí jako: „Netřískej s těmi hrnci, nebo je otlučeš!", tak to je přesné vyjádření.

Přesto smalt jako takový nějakou odolnost má a při běžném používání se nemusíte poškození bát.

 

DOTAZ K POTISKU - SMALTOVANÉ HRNKYTechnologií potisku je mnoho, ale co mají všechny společné je to, že pro správný výsledek potisku potřebujeme znát správný odstín barvy. Proto máme pro Vás k dispozici jediný svého druhu patentovaný "barevný prostor" od americké společnosti PANTONE. Která nabízí celosvětově uznávané odstíny barev, kterými se řídí všichni "tiskaři světa".  Samozřejmě u digitálních technologií nelze "do stroje nalít" barvu, ale i u těchto technologií je Pantone odstín nutný - pro kontrolu výstupu. Pokud chcete, aby odstín potisku odpovídal Vašim firemním manuálům, nebo jen chcete krásný odstín barvy, tak je nutné zadat přesný odstín Pantone. Projděte si na stránkách společnosti PANTONE tzv. "COLOR FINDER" a vyberte si ten správný odstín.

NÁŠ TIP:

Každý rok vydává společnost PANTONE barvu roku. Barvou letošního roku 2020 je odstín Pantone 19-4052 Classic Blue.

Barva Pantone pro rok 2020 je Classic Blue

Stejně jako každý rok přichází americký Pantone Colour Institute s barvou roku.
Pro rok 2020 se jí stala klasická modrá (Classic Blue), která vystřídala teplý odstín korálové (Living Coral).

Odborníci vybrali z barevného spektra kobaltově modrý odstín 19-4052 Classic Blue, který nejvíce připomíná oblohu za soumraku. Jedná se o odstín tmavší
a studenější nesoucí v sobě nadčasovost a eleganci.
Odstín klasické modré evokuje spolehlivost, stabilitu a vyzývá nás k hlubšímu zamyšlení a klidu, tedy ke všem elementům, které v dnešní nesmírně rychlé době postrádáme. Modrá v odstínu stmívající se oblohy nám má přinést jistotu, kterou při vstupu do nové dekády můžeme postrádat.

Výběr Classic Blue je zajímavý i z hlediska psychologie barevModrá barva patří z dlouhodobé hlediska k té nejoblíbenější, zejméma pak u mužů. Klasická modrá vyjadřuje serizoznost, bezpečí a celkově stimuluje naši kreativitu. Díky tomu je velmi oblíbená u konzervativních značek a v oblastech jako je finančnictví, bankovnictví nebo IT technologie a sociální sítě. Pro mnoho firem může být barva roku jakýmsi vodítkem jak připravit kampaně, reklamy, designy produktů a podobně.

Institut Pantone volí barvy roku již 20 let. Jejímu výběru vždy předchází sledování trendů v módních, kulturních i společenských směrech, vliv mají také nové technologie, materiály a spousta dalších aspektů, které je potřeba zvážit. Na základě těchto pondětů pak vzejde vítězná barva pro daný rok, která by měla nastínit, jakým směrem se následujících 12 měsíců bude ubírat.

 koláž s barvou pantone classic blue
 

Pro jakékoliv dotazy ohledně barev nás neváhejte kontaktovat.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace