Katalog
Košík 0,00 Kč
+420 770 11 05 11 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Menu
Měna:

Tiskové technologie pro branding reklamních předmětů a textilu

Většina našich klientů se orientuje v nabídce reklamních předmětů a mají víceméně jasnou představu o tom, co chtějí. Na druhou stranu v technologiích potisku občas tápou a my se nedivíme. Pojmy jako sublimace, rotační sítotisk či tampontisk většina lidí slyší poprvé až při jejich výběru. Velmi rádi vás proto provedeme jednotlivými technikami potisků, kdy vám podrobně popíšeme danou technologii spolu s důležitými tipy a upozorněními, které se k jejímu použitím vztahují.

Samozřejmě, nás neváhejte kdykoliv kontaktovat a probrat s námi jakýkoliv váš dotaz k potisku. Rádi vám doporučíme tu nejvhodnější kombinaci potisku a daného materiálu.

Správné odstíny barev:

 

DOTAZ K POTISKU - TAMPONOVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - LASEROVÉ GRAVÍROVÁNÍ

 

DOTAZ K POTISKU - VÝŠIVKA

 

DOTAZ K POTISKU - NÁŠIVKY NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - SÍTOTISK PŘÍMÝ TISK NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - DIGITÁLNÍ TISK TEXTIL, DÁRKY

 

DOTAZ K POTISKU - TRANSFEROVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - SUBLIMAČNÍ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - HYDROGLAZURA

 

DOTAZ K POTISKU - KERAMICKÝ TRANSFEROVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - PÍSKOVÁNÍ

 

DOTAZ K POTISKU - ROTAČNÍ SÍTOTISK

 

DOTAZ K POTISKU - FLEXOTISK

 

DOTAZ K POTISKU - OFSETOVÝ TISK

 

DOTAZ K POTISKU - SAMOLEPKA

 

DOTAZ K POTISKU - 3D PRYSKYŘICOVÉ SAMOLEPKY

 

DOTAZ K POTISKU - POTISK PLACEK, BUTTONŮ

 

DOTAZ K POTISKU - RAŽBA

 

DOTAZ K POTISKU - SUBLIMAČNÍ ETIKETA NA TEXTIL

 

DOTAZ K POTISKU - VETKÁVÁNÍ

Smaltované hrnky - co od tohoto materiálu čekat

Smalt je krásný, dlouhověký, nicméně poměrně křehký materiál. Jako Smalt (nebo EMAIL) můžeme označovat křemičitou taveninu příbuznou sklu nebo porcelánu. Klasicky se tento materiál používá jako ochranný povrch nádobí, například pánví nebo plechových hrnečků.

Kovový povrch se pokryje lehce tavitelnou sklovinou (smaltem) a vytvoří na ní krásný hladký a lesklý povrch. Tento povrch chrání podkladový kov před korozí, velmi snadno se čistí a propůjčí danému nádobí pěkný retro vzhled.

Obzvlášť to platí u smaltovaných plecháčků, které se perfektně hodí na chalupu nebo jako nepostradatelný společník na výlety do přírody. I na smaltu se dá vytvořit velmi působivá barevná grafika, která na něm bez ztráty své barevnosti a dalších vlastností může vydržet celé věky, nebo lze do smaltu pískovat libovolné logo.

Nicméně všechny tyto výhody mají jako protiváhu jednu podstatnou nevýhodu, kterou je nutné při výběru produktů se smaltem zvážit, a to skutečnost, že smalt je v základu povrch podobný sklu, který při výrobě přilne k pojící mezivrstvě. Díky tomu je poměrně náchylný na nárazy. Při dopadu se tak smalt štípe a odpadává od kovového podkladu. Při nešetrném zacházení se tak může hrnek velmi rychle “obouchat”. Pokud je větší poškození na vnitřní straně a odhalí se kovový podklad, začne během používání korodovat a uvolňovat potencionálně zdraví škodlivé látky.

Možná si ještě někdo pamatuje výtky našich babiček při mytí nádobí jako: „Netřískej s těmi hrnci, nebo je otlučeš!", tak to je přesné vyjádření.

Přesto smalt jako takový nějakou odolnost má a při běžném používání se nemusíte poškození bát.

 

DOTAZ K POTISKU - SMALTOVANÉ HRNKYTechnologií potisku je mnoho, ale co mají všechny společné je to, že pro správný výsledek potisku potřebujeme znát správný odstín barvy. Proto máme pro Vás k dispozici jediný svého druhu patentovaný "barevný prostor" od americké společnosti PANTONE. Která nabízí celosvětově uznávané odstíny barev, kterými se řídí všichni "tiskaři světa".  Samozřejmě u digitálních technologií nelze "do stroje nalít" barvu, ale i u těchto technologií je Pantone odstín nutný - pro kontrolu výstupu. Pokud chcete, aby odstín potisku odpovídal Vašim firemním manuálům, nebo jen chcete krásný odstín barvy, tak je nutné zadat přesný odstín Pantone. Projděte si na stránkách společnosti PANTONE tzv. "COLOR FINDER" a vyberte si ten správný odstín.

NÁŠ TIP:

Barva Pantone pro rok 2023 je VIVA MAGENTA

Stejně jako každý rok přichází americký Pantone Colour Institute s barvou roku.
Pro rok 2023 se jí stala Viva Magenta - nebojácná a pulzující barva.

Pantone Viva Magenta je svěží a výrazná barva, která se vyznačuje sytou a živou odstínem růžového fialového. Tato barva má vysoký stupeň saturace a je velmi nápadná. Její jméno "Viva Magenta" evokuje pocit radosti, života a energie.

Magenta obvykle patří mezi teplé odstíny a je často spojována s kreativitou a vášní. Pantone je známý pro svůj systém identifikace barev, který se používá ve světě designu, módy a tisku. Pantone Viva Magenta může být použita ve různých kontextech, včetně grafického designu, marketingu, interiérového designu a módy, kde přináší dojem vitality a originality.


 

Pro jakékoliv dotazy ohledně barev nás neváhejte kontaktovat.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace