COVID-19 nás nezastaví. Jedeme dál home office. Ptejte se, objednávejte ve dne v noci. Jsme tu pro Vás!

Menu
Měna:
Katalog
Košík 0,00 Kč
+420 770 11 05 11 Po – Pá: 8:00 – 17:00

PANTONE BARVY - vyberte ten správný odstín barev

Technologie potisku a správné odstíny barev

  • Tampontisk
  • Sítotisk
  • Rotační sítotisk
  • Výšivka
  • Digitální tisky
  • Flexotisk
  • Sublimační tisk

Technologií potisku je mnoho, ale co mají všechny společné je to, že pro správný výsledek potisku potřebujeme znát správný odstín barvy. Proto máme pro Vás k dispozici jediný svého druhu patentovaný "barevný prostor" od americké společnosti PANTONE. Která nabízí celosvětově uznávané odstíny barev, kterými se řídí všichni "tiskaři světa".

Samozřejmě u digitálních technologií nelze "do stroje nalít" barvu, ale i u těchto technologií je Pantone odstín nutný - pro kontrolu výstupu.

Pokud chcete, aby odstín potisku odpovídal Vašim firemním manuálům, nebo jen chcete krásný odstín barvy, tak je nutné zadat přesný odstín Pantone. Projděte si na stránkách společnosti PANTONE tzv. "COLOR FINDER" a vyberte si ten správný odstín.

NÁŠ TIP:

Každý rok vydává společnost PANTONE barvu roku. Barvou letošního roku 2020 je odstín Pantone 19-4052 Classic Blue.

Barva Pantone pro rok 2020 je Classic Blue

Stejně jako každý rok přichází americký Pantone Colour Institute s barvou roku.
Pro rok 2020 se jí stala klasická modrá (Classic Blue), která vystřídala teplý odstín korálové (Living Coral).

Odborníci vybrali z barevného spektra kobaltově modrý odstín 19-4052 Classic Blue, který nejvíce připomíná oblohu za soumraku. Jedná se o odstín tmavší
a studenější nesoucí v sobě nadčasovost a eleganci.
Odstín klasické modré evokuje spolehlivost, stabilitu a vyzývá nás k hlubšímu zamyšlení a klidu, tedy ke všem elementům, které v dnešní nesmírně rychlé době postrádáme. Modrá v odstínu stmívající se oblohy nám má přinést jistotu, kterou při vstupu do nové dekády můžeme postrádat.

Výběr Classic Blue je zajímavý i z hlediska psychologie barevModrá barva patří z dlouhodobé hlediska k té nejoblíbenější, zejméma pak u mužů. Klasická modrá vyjadřuje serizoznost, bezpečí a celkově stimuluje naši kreativitu. Díky tomu je velmi oblíbená u konzervativních značek a v oblastech jako je finančnictví, bankovnictví nebo IT technologie a sociální sítě.
Pro mnoho firem může být barva roku jakýmsi vodítkem jak připravit kampaně, reklamy, designy produktů a podobně.

Institut Pantone volí barvy roku již 20 let. Jejímu výběru vždy předchází sledování trendů v módních, kulturních i společenských směrech, vliv mají také nové technologie, materiály a spousta dalších aspektů, které je potřeba zvážit. Na základě těchto pondětů pak vzejde vítězná barva pro daný rok, která by měla nastínit, jakým směrem se následujících 12 měsíců bude ubírat.

 koláž s barvou pantone classic blue
 

 

Pro jakékoliv dotazy ohledně barev nás neváhejte kontaktovat.

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace