Katalog
Košík 0,00 Kč
+420 770 11 05 11 Po – Pá: 8:00 – 17:00
Menu
Měna:

25 FAKTŮ O REKLAMNÍCH PŘEDMĚTECH - ŠIKOVNÁ INFOGRAFIKA

Jsou kampaně s reklamními dárečky součástí vašich marketingových aktivit? Možná vás překvapí, jak velkého dopadu můžete pomocí dobře připravené kampaně dosáhnout.

Stejně jako u každé jiné marketingové aktivity i z použití reklamních předmětů můžete vytěžit maximum jen tehdy, pokud máte povědomí o tom, jak dané odvětví pracuje. Právě informace o struktuře a chování trhu jsou ty, které vám pomohou přetavit váš nákup reklamních předmětů ve skvělý úspěch.

Prohlédněte si některé ze zajímavých faktů v této infografice. V případě zájmu ji neváhejte sdílet a podělte se se svými klienty a kolegy o tyto zajímavosti, které můžete použít při tvorbě úspěšné marketingové kampaně.

Sdílet


Líbilo se vám toto shrnutí? Podělte se o něj na svých stránkách, blogu či sociálních sítích (při sdílení vás prosíme o odkaz na zdroj).

Tato infografika vychází ze stejné grafiky na blogu webu o moderních marketingových technologiích Sageworld a shrnutí nejlepších grafik s tipy o reklamních předmětech z webu Pinterest.

Jak vám tyto informace pomohou?

Při výběru vhodného reklamního dárku je nutno brát v potaz velkou spoustu faktorů o odvětví, ve kterém podnikáte, typu kampaně, kterou se svými reklamními předměty plánujete a v první řadě to, komu tyto předměty budete darovat.

To, komu budeme naše předměty předávat je jedna z nejdůležitějších informací, která ovlivní úspěch nebo neúspěch celé kampaně. Kdo jsou vaši zákazníci? Co často dělají a co by se jim k tomu mohlo hodit?

  1. Sportují? Potom můžete zkusit například sportovní lahve na pití nebo sportovní ručníky.
  2. Tráví mnoho času v kanceláři? Pravděpodobně budou potřebovat diáře, samolepicí bločky, propisky a kalendáře.
  3. Chcete, aby vaše logo bylo na očích většího množství lidí? Zkuste trička s potiskem, bundy,  firemní kšiltovky nebo reklamní deštníky.

V infografice máte přehledné shrnutí zajímavých informací o těchto faktorech, které můžete při svém plánování využít. Nicméně není vhodné brát je jako absolutní pravidlo, protože každý obor podnikání má své specifické podmínky a zákazníky. Stále vám však tyto zajímavosti napoví velmi mnoho k tomu, jakou cestou se můžete vydat.

Nebojte se experimentovat.

Jak už bylo řečeno, tuto infografiku neberte jako nějaké dogma. Měli byste se například vždy snažit o to, aby byl reklamní předmět používán po dlouhou dobu? V naprosté většině případů je to velmi dobrý nápad. Na druhou stranu, co třeba takové reklamní sladkosti?

U nich vyměníte delší dobu používání (kdy je zákazník vystaven vašemu logu a má čas si ho zapamatovat) za velmi příjemný prožitek, když si například sní svou reklamní čokoládu. Cílíte tak hlavně na dané pocity. Toto je velmi dobrá varianta, když oslovujete naprosto neznámé lidi (například na veletrhu).

Zde se hraje na to, že opravdu málokdo si nechá podobnou dobrotu na později. Naprostá většina si reklamní sladkosti vychutná hned. Okamžitě si tak spojí příjemné emoce s vaší značkou. To pomůže především u lidí, kteří s námi nemají předchozí zkušenost, utvořit pouto a pozitivní první názor. Překvapilo by vás, jak silně funguje asociace typu: “Ty jsou fajn, dostal jsem od nich čokoládu.”

 

Podívejte se například na toto video s našimi reklamními čokoládovými sušenkami:

 

https://www.youtube.com/watch?v=Y9V1HmwExFY

Tak co, dali byste si taky sušenku?

Základním kamenem je užitečnost!

Jak jste se už z infografiky dozvěděli, nejdůležitějším faktorem, který ovlivňuje to, jestli reklamní dárek uspěje, je jeho užitečnost. Právě to, jestli se obdarovanému předmět hodí, rozhodne o tom, jestli ho bude používat. V opačném případě ho uklidí do šuplíku a příště ho uvidí, až ho náhodou za 5 let najde a vyhodí ho.

To, jestli lidé budou dáreček používat (bude se jim hodit), velmi úzce souvisí právě s tím, komu budeme předmět předávat. Naprostý základ při plánování kampaně s reklamními předměty by proto měl být tento:

Poznat zákazníky → Co se jim bude hodit (co jim chybí) → Co uspokojí tuto potřebu

V momentě, kdy vyberete daný druh reklamního předmětu (např. usb fash disk), nastává nové kolo plánování, posuzování ceny, materiálu, parametrů a spousty dalších faktorů. Avšak v případě, kdy jste si dali práci se sběrem informací a dodrželi tento postup, máte našlápnuto k úspěchu.

Tip: Zamyslete se nad materiály a cenou.

Spousta společností má tendenci uchylovat se k nejlevnějším variantám daných dárečků. Zamyslete se nad tím, jak tento fakt může ovlivnit úspěch vašich reklamních předmětů. Lepší materiály a precizní zpracování vás může posunout s nevelkým cenovým rozdílem celkem daleko.

Představte si, že váš zákazník má v kanceláři na stole několik reklamních propisek. Se kterou se mu nejlépe píše? Ze kterého reklamního hrnku se mu nejlépe pije? Řekli byste, že se dobře pije z toho vašeho? Nosí se vaše reklamní tričko pohodlně? Z jakého je materiálu a kolik vyprání vydrží?

Otázek jako je tahle je velké množství. Jde o to představit si, jak bude váš dáreček fungovat v průběhu jeho používání. Samozřejmě se snažíte o to, aby vydržel dlouhou dobu a ze své užitečnosti časem moc neztrácel.

Pokud se například rozhodnete pro nejlevnější reklamní flashky na trhu, náklady na kampaň nebudou moc vysoké. Na druhou stranu, až flashka přestane fungovat a váš zákazník přijde o data, rozhodně si v ten moment vzpomene, na čí logo se právě dívá. Případně až se bude při obědě bavit s kamarády z branže, určitě se nezapomene zmínit.

Pokud zákazníkům vaše dárečky udělají radost a budou se jim hodit, rádi vás doporučí. Je dobré si však uvědomit, že nespokojenost lidé ventilují před ostatními výrazně častěji. To je při rozhodování se o kvalitě nakupovaných předmětů velmi zajímavá informace.

Pusťte se do výběru!

Prošli jste si dané tipy?
Zamysleli jste se nad složením vašich zákazníků a jejich potřeb?
Máte rozmyšleno, jaký reklamní dárek jim budete chtít dát?

Super!

Potom vám nic nebrání vyrazit na náš e-shop a prohlédnout si tisíce skvělých reklamních předmětů!

U každého produktu najdete přehledný popis, fotografie, seznam použitých materiálů a další užitečné informace. Využijte možnost zboží nezávazně poptat a naši obchodníci vám rádi poradí a pomohou s výběrem.

NAKUPOVAT REKLAMNÍ PŘEDMĚTY! 

Zakázková výroba

Chcete se odlišit od ostatních a dopřát svým zákazníkům nějakou opravdovou specialitu? Na našem e-shopu se nově můžete rozhodnout pro zadání výroby reklamních předmětů na zakázku. Stačí si prohlédnout nabídku a kontaktovat nás.

Rádi s vámi projdeme celý proces a pomůžeme vám navrhnout vaše nové reklamní předměty přesně na míru.

Přejít na zakázkovou výrobu!

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Další informace